Miło Cię tu gościć!

Monika Myszka Wieczerzak animator rozwoju osobistego

Nazywam się Monika Myszka-Wieczerzak.

Jestem mamą trójki dzieci i każdego dnia staram się znaleźć choć trochę przestrzeni dla siebie - na modlitwę, na odpoczynek, na refleksję, na pracę, na tworzenie i na rozwijanie swoich pasji.

Nie zawsze jednak tak było. Wiem, co to znaczy z frustracją i zniechęceniem pchać przed sobą wózek i wściekać się na cały świat, że jestem zmęczona, a znikąd nie nie nadchodzi pomoc. Znam smak wewnętrznego otępienia, kiedy po prostu nic się człowiekowi nie chce, choć wszyscy na około trąbią, że życie jest piękne i mam za co Bogu dziękować. I w sumie do tej pory moje dzieci nieraz wchodzą mi na głowę - dosłownie i w przenośni (i akurat to, potrafi być czasem naprawdę zabawne :)).

Mimo że nieraz tracę w macierzyństwie równowagę, zrealizowałam już kilka ważnych dla mnie celów. W maju 2014 roku na przykład obroniłam doktorat na Wydziale Polonistyki UJ. Jestem redaktorką kilku książek. Mam na swoim koncie parę publikacji. Żeby tego było mało, w trakcie pisania pracy doktorskiej zrozumiałam, że nie tędy droga.

Dzięki intensywnej pracy nad sobą odkryłam swoją największą pasję: rozwój osobisty i pomaganie w tym rozwoju innym. Założyłam bloga i zmierzam w kierunku założenia wymarzonego Ośrodka Rozwoju Osobistego.

W tym procesie przemiany widzę wyraźnie, że poziom mojej wewnętrznej harmonii wpływa na moje relacje z pozostałymi członkami rodziny. Jestem przekonana, że mój dom tylko wtedy może być dobrym miejscem dla nas wszystkich, gdy przede wszystkim to ja będę się czuła dobrze z samą sobą, a to oznacza integrację ciała, umysłu, serca i duszy. Gdy odnajduję względną równowagę pomiędzy tymi czterema obszarami, staję się dla moich bliskich prawdziwą ostoją i mój spokój hojnie się im udziela.

Tworzę Dom Dobre Miejsce, bo pragnę wspierać mamy w dążeniu do rozpoznawania i zaspokajania swoich prawdziwych potrzeb. Chcę pomagać moim Czytelniczkom w uważnym przyglądaniu się sobie i traktowaniu siebie z należną troską.

W tym celu:

  • publikuję na blogu artykuły,
  • wysyłam mamom rozwojowe listy o nazwie Motywująca Pocztówka,
  • prowadzę Grupę Rozwojową na Facebooku Dom Dobre Miejsce,
  • organizuję warsztaty online - w tym Roczny Program Rozwojowy dla Mam wg autorskiej metody Domowych Pomieszczeń.

Marzę o tym, by moja strona internetowa, stała się dla mam przestrzenią, w której mogą odetchnąć, zaczerpnąć dobrej energii i odnaleźć swoją zagubioną tożsamość. Wierzę, że wspólnie możemy zbudować społeczność mam, które dbają o rozwijanie siebie.

Z doświadczenia wiem, że tym, czego każda mama potrzebuje jak powietrza, jest regularny kontakt z kimś, kto zamiast pouczania i złotych rad, okaże odrobinę empatii, zainspiruje pogodą ducha i z otwartością podzieli się kawałkiem swojej macierzyńskiej opowieści. Staram się, by tego właśnie było w DoM-u Dobrym Miejscu jak najwięcej.

Jeśli jeszcze nie dołączyłaś do grona adresatek, którym wysyłam Motywującą Pocztówkę, to

KLIKNIJ TUTAJ i zostaw mi swój adres mailowy.

Otrzymasz w prezencie "KLUCZ DO DOMU DOBREGO MIEJSCA", czyli zestaw praktycznych narzędzi rozwojowych, dzięki którym poczujesz się ZADBANA JAKO MAMA.

 

"Odkąd trafiłam na Twoją stronę, Moniko, wiele w moim postrzeganiu codzienności się zmieniło. Stałam się uważniejsza, zaczęłam dokopywać się do mojej pasji, która była we mnie od zawsze, ale odkąd stałam się mamą, ta część mnie została głęboko przysypana potrzebami innych. Zaczęłam dbać o siebie i o swoje potrzeby. Przemiana, która następuje we mnie, zmienia moje otoczenie, a Motywujące Pocztówki które znajduję co tydzień w mojej skrzynce e-mailowej, wskazują mi właściwy kierunek. Dodatkową porcją energii jest dla mnie słuchanie Twoich podcastów i oglądanie webinarów, które regularnie nagrywasz. Umila mi to czas moich codziennych obowiązków".

Elżbieta Juchno
nauczyciel i terapeuta | www.MadreDziecko.com.pl