Warsztaty online

warsztat zadbana mama

warsztat online więcej przestrzeni dla siebie

Wiem z własnego doświadczenia, że gdy się jest mamą, czasem trudno wygospodarować czas na udział w warsztatach rozwojowych i inspirujących spotkania z innymi kobietami - choć wszystkie wiemy, że potrzebujemy ich jak powietrza.

Dlatego właśnie postanowiłam specjalizować się w tworzeniu warsztatów online.

Chcę wyjść naprzeciw potrzebom kobiet, które urodziły dzieci, bo znam te pragnienia od podszewki. Nie chcemy być sprowadzone tylko do roli mamy. Chcemy twórczych, rozwijających doświadczeń, wspierającego kontaktu z innymi, potrzebujemy różnorodności, chcemy czerpać od innych dorosłych ożywczą inspirację oraz wnosić w ich życie wkład. Wierzę, że jako mamy możemy robić to w naszym najbliższym otoczeniu, ale nie widzę przeszkody, by czynić to także online dzięki możliwościom, jakie stwarza nam internet.

PRZECZYTAJ O MOICH WARSZTATACH MÓWIĄ ICH UCZESTNICZKI

„Zdecydowałam się na udział w warsztacie online ZADBANA MAMA, bo po raz pierwszy zostałam mamą, więc jest to dla mnie nowa rzeczywistość i potrzebowałam przyjrzeć się z czyjąś pomocą sobie na nowo w tej roli (subiektywny punkt widzenia uniemożliwiał mi samopomoc). Monika wzbudziła moje zaufanie jako osoba ogromnie wrażliwa i mądra. Chciałam odbudować swoją równowagę i znaleźć pomysł na nowe nawyki dbania o siebie, by pogodzić wiele obowiązków z wychowaniem dziecka.

Dzięki warsztatowi zrozumiałam lepiej potrzeby, które w związku z macierzyństwem zaniedbuję. Odkryłam również, że zawsze miałam tendencje do zaniedbań w pewnych obszarach, a macierzyństwo stało się teraz wygodną wymówką. Osiągnęłam w związku z tym silną motywację, by przyjrzeć się sobie również w oderwaniu od dziecka i wprowadzić pewnie większe zmiany.

Ogromną wartością tego warsztatu jest bardzo dogłębnie przemyślana treść, jego estetyka oraz rozmiar poszczególnych zadań do wykonania. Ćwiczenia pomogły mi systematycznie planować i realizować "małe kroki". Przygotowana przez Monikę ścieżka rozwojowa i poszczególne jej przystanki dają poczucie spokoju, ładu i bezpieczeństwa, tak jakby ktoś zabrał Cię na rozwojowy spacer. Zdecydowanie polecam to doświadczenie innym mamom".

Małgorzata Pawlińska
psycholog i coach | www.palwinksa.com

„Zdecydowałam się na udział w warsztacie online ZADBANA MAMA, aby uczynić jakiś krok w kierunku zmian na lepsze. Moim problemem była frustracja i zmęczenie codzienną rutyną. Dzięki temu warsztatowi uświadomiłam sobie, że nie zamieniłabym się z nikim, choć bywam zniechęcona intensywną opieką nad dziećmi.

Monika uczuliła mnie, na wdzięczność za dobro, które codziennie mnie spotyka. Zrozumiałam też, że muszę zarządzać swoją energią, a nie tylko czasem, że moim słabym punktem są przekonania i że ciężko przychodzi mi ich przemodelowanie. Podczas warsztatu uporządkowałam swoje najbardziej żywe potrzeby i myślę nad strategiami ich zaspokojenia na różne sposoby - nie tylko te, które do tej pory stosowałam. Postanowiłam być bardziej elastyczna pod tym względem.

Uspokoiłam się, że w fazie macierzyństwa, w której jestem, nie ma potrzeby wybiegania za bardzo w przyszłość i rozwiązywania wszystkich dylematów (np. związanych z pracą), bo nie pora teraz na to. Dostałam też impuls do zajęcia się zaniedbaną sferą duchową.

Najbardziej podobała mi się w tym warsztacie klarowność i logika przekazu. Forma, w której Monika się komunikuje, bardzo przypadła mi do gustu i odpowiada na moje potrzeby. To mądra treść, podana w bardzo ciekawy sposób. Myślę, że największą wartością tego warsztatu jest jej indywidualne podejście do każdej uczestniczki w Grupie na FB. Gorąco zachęcam inne mamy do tego, by wzięły w udział w tym warsztacie".

Marta Miterka
pedagog | mama Ani i Brożka

"Miałam problem z brakiem czasu dla siebie i przenoszeniem swoich frustracji na dziecko. Chciałam dowiedzieć się więcej o sobie w nowej roli matki, lepiej dzielić czas pomiędzy dziecko, prace, dom i swoje potrzeby. Warsztat ZADBANA MAMA był dla mnie czasem pracy z niewspierającymi mnie przekonaniami, zwracanie uwagi na emocje i zaspokajanie potrzeb z różnych sfer.

Bardzo podobało mi się, że Monika podeszła do tematu bardzo szczegółowo. Poszczególne zagadnienia podzieliła i rozpisała na małe, konkretne kroki. Największą wartością tego warsztatu jest moim zdaniem codzienna możliwość pochylenia się nad innym tematem, które razem łączą się w spójną całość.

To naprawdę fantastyczny warsztat przygotowany z dużą uważnością i dbałością o szczegóły. Zdecydowanie polecam ten warsztat innym kobietom i nie tylko! Niektóre ćwiczenia robiłam wspólnie z mężem i były one dla nas dobrym pretekstem do podjęcia rozmowy na temat naszej nowej roli rodziców. Było to dla nas obojga bardzo odkrywcze doświadczenie".

Ewa Zychowicz
animatorka działań twórczych i arteterapeutyczych | www.dogorynogami.org

"Zdecydowałam się na udział w warsztacie ZADBANA MAMA, bo miałam poczucie, ze nie dbam o siebie, nie mam dla siebie czasu i nie podobam się sobie. Chciałam dowiedzieć się, jak będąc mamą, mogę troszczyć się o siebie. Na warsztacie zrozumiałam przede wszystkim, jak ważne są emocje w naszym życiu i jaki mają wpływ na nasze postrzeganie innych.

Najbardziej pomogły mi w odkryciu tego codzienne ćwiczenia oraz komentarze innych uczestniczek w Grupie na Facebooku. Największą wartością warsztatu była aktywność Moniki w tej Grupie oraz zbudowana dzięki niej atmosfera zaufania i nie krytykowania. Gorąco polecam ten warsztat innym mamom"

Agnieszka
lekarka | mama Zosi i Michalinki

"Moim problemem było to, że nie mogłam odnaleźć się w roli mamy - ciężko było mi złapać balans pomiędzy potrzebami mojego dziecka a moimi własnymi. Chciałam znaleźć sposoby na to, by radzić sobie z trudnymi emocjami oraz poszukać strategii dbania o siebie bez szkody dla mojego dziecka.

Podczas warsztatu ZADBANA MAMA odkryłam, że mogę zmieniać swoje przekonania o sobie samej, o życiu, że mam ku temu możliwości i sama jestem za to odpowiedzialna. Dowiedziałam się więcej na temat potrzeb i tego, jak wiele mam strategii, by je zaspokoić. Mile zaskoczyło mnie to, że wiele z tych strategii już wprowadzam w życie, jednak nie zauważałam tego dotąd i nie potrafiłam siebie wcześniej docenić. Podczas warsztatu nauczyłam się też lepiej gospodarować swoim czasem.

Każdego dnia znajdywałam czas na zadania warsztatowe, na zapisywanie wniosków i dzielenie się nimi w Grupie na Facebook. To doświadczenie pokazało mi, że jestem w stanie się zmobilizować i znaleźć każdego dnia kilka chwil na to, na czym mi bardzo zależy (poza opieką nad dzieckiem i prowadzeniem domu). Podczas warsztatu wprowadziłam w życie rytuał związany z aktywnością fizyczną. Wciąż modyfikuję jego czas w ciągu dnia, jednak niemal codziennie go praktykuję, z czego jestem bardzo dumna. Na pewno pomógł mi w tym doping z strony Moniki oraz moja własna determinacja, by zmienić mojego życia na lepsze. Chciałam jak najwięcej wyciągnąć dla siebie z tego warsztatu, dlatego potraktowałam go tak poważnie i nie poddawałam się, by w nim uczestniczyć regularnie.

Ten warsztat jest niezwykle motywujący do dobrych zmian w życiu mamy, do szukania przestrzeni, do docenienia samej siebie ze swoimi ograniczeniami i słabościami, do łagodności dla samej siebie. Szczególnie cenne było dla mnie powiązanie warsztatu z ideami Porozumienia bez Przemocy, które jest dla mnie wielkim odkryciem ostatniego czasu.

Monika była dla nas wspaniałą przewodniczką: odpisywała na każdą wiadomość, wyjaśniała wątpliwości, dawała wsparcie w trudnościach. Podczas warsztatu czuło się jej zaangażowanie oraz troskę, a także ogromny szacunek, który objawiał się brakiem krytyki, delikatnym podpowiadaniem możliwych rozwiązań, jednak bez narzucania swojego zdania. Monika kładła ogromny nacisk, na to, by każda z nas szukała swoich własnych ścieżek. Bardzo ujęło mnie takie podejście i gorąco polecam udział w warsztacie innym mamom".

Lidia
urzędniczka | mama Basi

"Moim problemem było spychanie własnych potrzeb na ostatnie miejsce. Miałam świadomość, że przekonanie, iż powinnam rozpoznawać i realizować potrzeby trojga moich dzieciaczków, było przyczyną moich frustracji. Chciałam odnaleźć przestrzeń na realizację własnych potrzeb (głównie intelektualnych, bo na to najbardziej brakuje mi czasu) oraz realizować je bez poczucia winy, że robię coś tylko dla siebie.

Jestem pod dużym wrażeniem profesjonalizmu Moniki. Jej warsztat wiele mi uświadomił w kwestii blokujących mnie przekonań oraz uczuć, które rodzą się z niezrealizowanych potrzeb. Wartość tego warsztatu płynie moim zdaniem z tego, że został przygotowany przez osobę, która włożyła w niego serce. Monika to osoba bardzo zaangażowana w to, co robi. Język, jakim się komunikuje, odzwierciedla całą jej duchowość, mądrość i wrażliwość.

Jako wierna Czytelniczka bloga Dom Dobre Miejsce oraz adresatka Motywującej Pocztówki podziwiam Monikę za erudycję i odwagę w realizowaniu kolejnych projektów. Z całego serca polecam jej warsztat innym mamom".

Marzena
nauczycielka | mama trójki

"Wzięłam udział w warsztacie ZADBANA MAMA, ponieważ bardzo brakowało mi czasu dla siebie i miałam wrażenie, że się zaniedbuję. Chciałam poczuć się atrakcyjną kobietą i zatroszczyć się o siebie we wszystkich czterech sferach: cielesnej, intelektualnej, psychicznej i duchowej. Marzyłam o tym, aby na co dzień tryskać energią i czuć się szczęśliwą żoną i mamą.

Na warsztacie odkryłam czynności, które wykonywane z synkiem dodają mi energii, co teraz bardzo pomaga mi na co dzień. Zdałam sobie sprawę z tego, jak wiele mam negatywnych przekonań, które uprzykrzają mi życie. Nauczyłam się przepracowywać przekonania, które mi nie służą i wprowadziłam w życie jedno nowe wspierające mnie przekonanie.

Dowiedziałam się też o koncepcji NVC (Non Violent Communication, Porozumienie bez Przemocy). Dotarło do mnie, że emocje informują nas o poziomie zaspokojenia naszych potrzeb, dzięki czemu zaczęłam zauważać swoje potrzeby i bardziej rozumieć swoje uczucia. Dzięki codziennie wykonywanym ćwiczeniom i dzieleniu się spostrzeżeniami z innymi uczestniczkami warsztatu w Grupie na Facebooku dowiedziałam się, iż potrzeby są uniwersalne dla wszystkich ludzi i różnimy się tylko sposobami ich zaspokajania. Dlatego teraz łatwiej mi zrozumieć także potrzeby mojego męża. Odkryłam też, że jestem odpowiedzialna za zaspokajanie swoich potrzeb, a więc także swoje szczęście i to mi dało poczucie sprawczości oraz wolności. Dostrzegłam, jak wiele swoich potrzeb zaspokajam na co dzień i zaczęłam się tym cieszyć. Dzięki temu zaczęłam bardziej żyć teraźniejszością. Zaczęłam dbać o siebie świadomie i być dla siebie czuła. Odkryłam też, że chcę skupić się teraz bardziej na podstawowych potrzebach ciała i na relacjach, nawet jeśli potrzeby intelektualne są we mnie bardzo żywe.

Największą wartością tego warsztatu jest moim zdaniem połączenie codziennych małych ćwiczeń do zrobienia i dzielenie się tym z innymi mamami w Grupie na Facebooku oraz osobiste zaangażowanie Moniki, która odpisywała na każdy post, wpierała i zachęcała nas do działania oraz była otwarta na osobisty kontakt mailowy. Jestem jej bardzo wdzięczna za ten warsztat, bo czuję się po nim mądrzejsza, bardziej zadbana i szczęśliwsza. Zdecydowanie polecam go innym mamom".

Anna Michniewicz
studentka inżynerii środowiska

„Polecam mamom udział w warsztacie WIĘCEJ PRZESTRZENI DLA SIEBIE, bo to świetny sposób, żeby spojrzeć w głąb siebie i spędzić trochę czasu ze sobą sam na sam. Bardzo trafiła do mnie metaforyka Domowych Pomieszczeń, którą posługiwała się Monika. Każde z tych Pomieszczeń wniosło coś nowego w moje spojrzenie, a szczególnie Strych - uświadomiłam sobie dzięki niemu, jak ważne są te chwile tylko dla siebie i jak bardzo potrzebuję zatrzymania się i spojrzenia na swoje życie z pewnego dystansu. Szczególnie motywujące do pracy nad wnętrzem były dla mnie ćwiczenia rozwojowe dołączone do każdego listu. Pomogły mi one nie tylko zastanowić się nad sobą, ale też podjąć konkretne działania. Jestem wdzięczna Monice, za bardzo ciekawy, inspirujący, odkrywczy i przemiły czas - za każdy jej komentarz i interakcję w Grupie na FB. Po warsztacie czuję ogromną radość i zadowolenie!"

Agnieszka Dylewicz
pełnoetatowa mama trójki dzieci

"Polecam warsztat WIĘCEJ PRZESTRZENI DLA SIEBIE mamom, które chcą zyskać więcej dystansu do spraw domowych i dzieci. Sama wzięłam w nim udział, bo doskwierał mi brak pomysłu na siebie, w sytuacji gdy dzieci już podrosły i same się sobą zajmują. Chciałam odkryć, co sprawia mi radość i co naprawdę chciałabym w życiu robić. Warsztat uruchomił we mnie proces zaglądania w głąb siebie i co szczególnie cenne – ten proces wciąż trwa. Ciągle zaglądam do materiałów otrzymanych od Moniki i wciąż odkrywam coś nowego. Warsztat pozwolił mi też zatroszczyć się o czas tylko dla siebie i dał możliwość oderwania się od obowiązków. Czułam od Moniki dużo ciepła i sympatii, co dodatkowo pomogło mi w procesie pracy nad wnętrzem".

Joanna Miroń
pracująca mama trójki chłopców

„Wzięłam udział w warsztacie Moniki, bo czułam się chwilowo zagubiona – miałam problem z organizacją czasu i pracą nad sobą. Potrzebowałam wsparcia i inspiracji do rozwiązania aktualnych problemów. Szczególnie cenne okazały się dla mnie listy z lekcjami wziętymi z życia, ponieważ są bardzo osobiste, autentyczne i opierają się na prawdziwym doświadczeniu. Bardzo istotne było dla mnie uświadomienie sobie, jak ważny jest czas każdego dnia tylko dla siebie i wprowadziłam tę zasadę w życie. Największą wartością tego warsztatu jest moim zdaniem to, że pozwala on mamom na różnych etapach macierzyństwa zatrzymać się na chwilę, zastanowić się nad sobą i swoim rozwojem. Bardzo cenna jest też wymiana doświadczeń z innymi uczestniczkami w Grupie warsztatowej na FB. Dlatego zdecydowanie polecam ten warsztat wszystkim mamom!"

Aleksandra
mama dwójki

„Wzięłam udział w warsztacie WIĘCEJ PRZESTRZENI DLA SIEBIE, bo czułam się trochę sfrustrowana. Chciałam odzyskać spokój wewnętrzny i odnaleźć sens codziennego życia byciu mamą. Listy z lekcjami wziętymi z życia oraz filmiki motywujące do pracy w terenie pomogły mi uporządkować myśli i wprowadzić drobne zmiany od zaraz. Warsztat zainspirował mnie m.in. do tego, aby świadomie dbać o relacje z innymi. Szczególną wartością tego warsztatu jest możliwość pozostania osobą anonimową jeśli się chce, a jednocześnie wsparcie osób z Grupy warsztatowej na FB. Polecam go innym mamom, bo sama dostrzegam po nim zmiany w sobie i czuję się mniej zestresowana”.

Diana
mama dwójki

"Polecam udział w warsztacie WIĘCEJ PRZESTRZENI DLA SIEBIE, ponieważ sama decyzja o jego zakupie niejako "wymusza" poświecenie samej sobie kilku minut dziennie - bez wyrzutów sumienia, że w tym czasie powinno się zrobić coś zupełnie innego. Moim największym osiągnięciem było wyjście na kawę z książka - bez poczucia winy i bez myślenia, że powinnam zabrać ze sobą dzieci. Zmotywowały mnie do tego wypowiedzi innych uczestniczek w Grupie warsztatowej na FB. Dzięki warsztatowi nabrałam przekonania, że myślenie o sobie nie robi ze mnie złej mamy, lecz pomaga mi tak naprawdę lepiej pełnić ważną rolę w życiu moich dzieci. Poza lekcjami wziętymi z życia oraz filmikami motywacyjnymi Moniki cenna w tym warsztacie jest możliwość doświadczenia, że całkiem podobne problemy do moich mają też inne mamy. To dodaje otuchy, że nie jestem sama".

Bożena
mama dwójki
Przewiń do góry