Miło Cię tu gościć!

Monika Myszka Wieczerzak animator rozwoju osobistego

Nazywam się Monika Myszka-Wieczerzak.

Jestem pisarką powoli wychodzącą z szuflady, przewodniczka po świecie ludzkiego wnętrza, założycielka rozwojowej agroturystyki Dom Dobre Miejsce w Zawoi pod Babią Górą.

Po obronie doktoratu z literaturoznawstwa na Wydziale Polonistyki UJ postanowiłam iść swoją własną drogą – niekoniecznie wytyczoną przez dotychczasowe doświadczenie zawodowe i wykształcenie. Stałam się projektantką rozwojowych doświadczeń i stworzyła m. in. Roczny Program Rozwojowy dla Mam w oparciu o autorski projekt Domowych Pomieszczeń.

Na przestrzeni ostatnich lat zrealizowałam też swoje wielkie marzenie – przy dużym wsparciu męża założyłam przy naszym domu rodzinnym rozwojową agroturystykę. To miejsce, gdzie można wynająć pokój, zatrzymać się na chwilę, odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody, ruszyć na szlak – ten górski, ale też ten wewnętrzny, w głąb siebie.

Poprzez różne inicjatywy rozwojowe online i offline, chcę pomagać moim Czytelnikom przecierać ścieżki samopoznania. Pokazuję, jak bezpiecznie bujać w obłokach, zatrzymywać się na tym, co ważne i lekko stąpać po ziemi.

Podpowiadam twórczym, wrażliwym duszom, jak pielęgnować życie wewnętrzne.

Ludzie mówią, że mój spokój uspokaja.

Taka ze mnie cicha woda. Miłośniczka wielokropków, językowych smaczków i metafor. Lubię poruszać w ludziach czułe struny słowami. Pisanie to mój ulubiony stan skupienia.

Lubię mówić o sobie, że jestem pisarką w drodze do siebie, bo pisanie pomaga mi łapać bliższy kontakt ze sobą, a poza tym ciągle jestem w procesie urzeczywistniania mojej pisarskiej tożsamości, która przez lata była głęboko ukryta w zakamarkach mojego wnętrza.

Przestrzenią, w której możemy się jeszcze bliżej poznać, są refleksyjne Listy pisane z werandy. To więcej niż zwykły newsletter. To osobista korespondencja, w której odsłaniam prze moimi Czytelnikami kawałek duszy. 

Dołącz do grona moich adresatów, żeby co tydzień otrzymywać świeżą porcję doniesień z moich wewnętrznych podróży i uzyskać hasło do tajnej strony z listami archiwalnymi.

Przewiń do góry