5 kluczowych wartości

źródło zdjęcia

Ostatnio dużo myślę nad tym, co wyróżnia DoM Dobre Miejsce spośród innych stron skierowanych do mam. W sumie to nie muszę się długo zastanawiać, bo wiem, że metafora DoM-owych Pomieszczeń jest unikalna, bardzo moja i niespotykana nigdzie indziej. Tym bardziej staram się ostatnio właśnie tę metaforę rozwijać i w oparciu o nią pracować z mamami. Tak działa moja Grupa na Facebooku i wokół tego klucza zamierzam osnuć też mój jesienny warsztat online, o którym dowiecie się już wkrótce trochę więcej.

Pytanie o wyróżniki moje marki jednak nie gaśnie. Zastanawiam się, co Was do mnie przyciąga? Jakie wartości można wyczytać między wierszami z moich artykułów? Co jest dla Was ważne? Mam nadzieję, że dowiem się z komentarzy pod tym postem.

Tymczasem ja ujęłabym to tak.

1. Wiara w Boga

Wiele moich Czytelniczek pisze, jak ważne jest dla nich to, że łączy mnie z nimi ich światopogląd. Nie ukrywam tego, że jestem chrześcijanką i bliższa od jogi jest mi medytacja nas Słowem z Pisma Świętego. Tak zostałam ukształtowana i czerpię z tego Bożego Źródła wielką moc. Jego prowadzenie jest dla mnie realnym doświadczeniem i chętnie się tym dzielę, a jednocześnie bardzo szanuję to, że inni mogą mieć odmienną duchową drogę.

Niezależnie od tego, jakie jest Twoje wyzwanie i na ile czujesz się wierząca i praktykująca, możesz znaleźć u mnie spokojną przystań, jeśli sfera duchowa jest dla Ciebie ważna. Celem mojego bloga nie jest bezpośrednia ewangelizacja, ale co pewien czas pojawiają się tu religijne wątki, bo to naturalne tło moich działań osobistych i zawodowych.

2. Wartości rodzinne

Ta kwestia nie budzi już chyba żądnych wątpliwości. DoM Dobre Miejsce to przestrzeń dla mam, choć Motywującą Pocztówkę czyta też kilku mężczyzn, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem. Mimo że w swoich warsztatach online kładę duży nacisk dbanie mam O SIEBIE i szukanie PRZESTRZENI DLA SIEBIE, to chyba jasne jest, że nie chodzi mi o to, żeby kobiety, z którymi pracuję, widziały tylko czubek własnego nosa.

Wiem, że życie w rodzinie, wśród najbliższych, może być źródłem trwałej radości i szczęścia. Która z nas zaprzeczy, że miłość jest w życiu ważna? Istotne jednak jest też to, by się w tym wszystkim nie pogubić :

  • by nie uprawiać „dzieciocentryzmu”,
  • by troszczyć się o relację z mężem,
  • by dbać o swoje przyjaźnie, pasje, twórcze projekty,
  • by stawiać bliskim granice i robić to z empatią oraz szacunkiem dla siebie i innych.

3. Praca nad wnętrzem

DoM Dobre Miejsce to nie tylko realna przestrzeń, którą każda z nas chce tworzyć dla swojej rodziny – to także metafora kobiecego wnętrza. Każda z nas potrzebuje czuć się z sobą dobrze. Dlaczego nie mogłybyśmy czuć się ze swoimi myślami, emocjami, wyobrażeniami etc., jak u siebie? Dlaczego po rożnych kryzysach i życiowych zawirowaniach, nie mogłybyśmy pozwolić sobie na to, by wrócić do siebie. Czasem szukamy  rozwiązań na zewnątrz, a najważniejsze odpowiedzi są w nas, – zapisane głęboko w naszych sercach. Potrzebujemy tylko się do tego dokopać, podjąć wysiłek docierania do siebie.

Wierzę, że każda z nas ma bardzo bogate wnętrze, z którego może czerpać siłę. Moim zadaniem jest:

  • towarzyszenie Ci w tym procesie,
  • mądre przewodniczenie, które podprowadza, ale niczego nie narzuca,
  • dzielenie się doświadczeniem z mojej osobistej podróży.

Stąd pomysł na Zestaw Kluczowych Pytań, których celem jest otwieranie kobiet na świat ich wnętrza i pokazywanie im, gdzie warto zatroszczyć się o więcej przestrzeni dla siebie.

4. Twórczość

Zdaję sobie sprawę, że DoM Dobre Miejsce jest wytworem mojej kreatywności i bardzo cieszę się, że mogę się tym z Wami dzielić. Najcudowniejsze jest to, że oddając metaforę Pomieszczeń w Wasze ręce, tak naprawdę sama niejednokrotnie czuję się przez Was prowadzona, bo często najlepsze pomysły przychodzą mi podczas bezpośredniego kontaktu z Wami, twórczymi kobietami. Widzę, że wokół DoM-u Dobrego Miejsca gromadzi się wiele rękodzielniczek, kobiet z pasją, kobiet o ciągotach artystycznych, estetek.

Daje mi to dużo radości, bo jestem przekonana, że każdy człowiek jest twórcą i może żyć twórczo – nawet jeśli nie pisze wierszy, nie maluje na szkle i nie śpiewa w operze. Twórczo można robić kanapki, rozwiązywać konflikty i wieszać firanki. Jestem tego w 100% pewna!!! Skoro zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Stwórcy, to ta kreatywność jest wpisaną w każdą z nas!

5. Przedsiębiorczość

No i wreszcie, to! Wiem, że wśród moich Czytelniczek jest wiele mam, które chciałyby uwolnić się od pracy na etacie, być niezależne finansowo, móc pracować z domu i zyskać więcej elastyczności czasowej, która pozwala na prowadzenie domu i opiekę nad dziećmi. Sama przecieram, szlak do własnego biznesu i zalążkami tego procesu dzielę się w podcaście nagrywanym z Anią Bednarczuk.

Przedsiębiorczość ma też jednak dla mnie szersze zastosowanie. To umiejętność odważnego brania życia w swoje ręce, pielęgnowanie w sobie poczucia wpływu, przyjmowanie postawy proaktywnej. Jeśli wiec nie w głowie Ci zakładanie firmy (bo przecież to nie musi być dobre da każdego), to i tak zachęcam Cię do tego, byś ze mną pozostała, bo w DoM-u Dobrym Miejscu staram się pokazywać, jak świadomie kształtować swoje życie, wyznaczać sobie cele i dążyć do ich realizacji.

Nasze życie to najważniejsza firma, którą każda z nas powinna się odpowiedzialnie zająć, a naszym rodzinom wcale nie tak daleko do małych przedsiębiorstw, gdzie rodzicom przydaje się umiejętność mądrego liderowania, prawda?

*

Jestem ciekawa, który z tych punktów jest Ci szczególnie bliski. Jeśli odnajdujesz się chociaż w jednym, to istnieje duża szansa, że choć przez chwilę będzie nam razem po drodze. Cieszę się, że jesteś ze mną i czekam na Twój komentarz.

Ile z tych pięciu wartości dzielisz ze mną?
Scroll to Top